Дружина Бога Световида, клуб словенских занесењака
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

+3
Милица
Бели Вид
srednji63
7 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ - Page 2 Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Caliburn Fri Sep 25, 2009 2:08 am

srednji63 ::Наравно да није ничим изазвано! Стигла је директива - ухапсити Младена Обрадовића. То је и учињено. Саборци који су били са њим су тако рећи, колатерална штета. Полиција је сачекала да људи изађу из Цркве, у порти их је легитимисала а испред Цркве привела. Но, нећу више трошити речи, пошто си ти био тамо, све си видео, нећу више да те лажем.

Koliko sam ja razumeo postojala je zabrana održavanja skupova toga dana.
Sam si napisao, implicirajući da si očevidac, da je Mladen Obrdaović bio sa saborcima - dakle reč je o organizovanom okupljanju.
Dalje, napisao si da je uhapšen u crkvi, a onda si napisao da je "policija sačekala da ljudi izađu iz crkve".
Nigde nisam napisao da lažeš, samo ukazujem na ono što si ti sam napisao, te ne vidim razloga zbog čega zauzimaš konfrontirajući stav.

Caliburn

Број порука : 21
Join date : 18.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ - Page 2 Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  srednji63 Fri Sep 25, 2009 4:13 am

У Цркви или у порти Цркве - исто је. У Светом Храму! Сабораца је било 5, значи све укупно шесторо људи, велико је то јавно окупљање. Није било никаквог скандирања нити застава, само људи у Цркви. Шта су онда екскурзије? Од када је то забрањено да се људи саберу у Цркви. Иначе, можда ће то већину чланова овог форума обрадовати, и митрополит Амфилохије је оптужен за ширење говора мржње, за које је запрећена казна до 3 године затвора.
srednji63
srednji63

Број порука : 60
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ - Page 2 Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Caliburn Sat Sep 26, 2009 12:45 am

srednji63 ::У Цркви или у порти Цркве - исто је. У Светом Храму!

Eh, vidiš... nije isto.
Kada napišeš da su privedeni u hramu, u crkvi, onda potpaljuješ pravoslavne vernike neistinitom tvrdnjom.


srednji63 ::Сабораца је било 5, значи све укупно шесторо људи, велико је то јавно окупљање. Није било никаквог скандирања нити застава, само људи у Цркви.

Dakle, kršila se zabrana okupljanja i to od strane organizacije koja je javno najavila suprotstavljanje otzazanoj paradi.
I privođenje je izvedeno izvan crkve.
Koliko se sećam, vođu pokreta "Obraz" sam video u nekoj TV emisiji sledećeg dana.


srednji63 :: Шта су онда екскурзије? Од када је то забрањено да се људи саберу у Цркви.

Kakve veze imaju ekskurzije sa ovim? Shocked
Sam koristiš reč "saborci", dakle reč je organizovanoj grupi, a ne o ljudima koji su se okupili u crkvi. Pri tome ta organizovana grupa je deo pokreta, za koji su organi bezbednosti procenili da bi mogla, toga dana, da pravi ekcese.


srednji63 ::Иначе, можда ће то већину чланова овог форума обрадовати, и митрополит Амфилохије је оптужен за ширење говора мржње, за које је запрећена казна до 3 године затвора.

Čuo sam za to. Ovde opet potpaljuješ pravoslavne vernike, jer ne postoji šansa da Amfilohije bude osuđen na zatvorsku kaznu.


I na kraju u vezi same parade, moram da primetim da su ultradesničarske organizacije odigrale na ruku LGBT organizacijama, koje sada mogu da se prikazuju kao mučenici i da dobijaju donacije iz inostranstva, a Srbe su prikazali kao huligane, izgrednike i vandale. Pri tome od silne priče "kako ćemo ovo da im uradimo i ono da im uradimo" LGBT organizacije su samo dobile reklamu.
A šta je bio cilj "Parade ponosa"? Reklama!
Izgigrali su vas za sve pare. Rolling Eyes
Daleko bi bolje bilo da je parada potpuno ignorisana ili da su se ljudi okupili duž trase parade demonstrativno okrećući leđa učesnicima parade, nego što je ova ujdurma izvedena.
Da ne pominjem štetu koju su "Obraz" i "1389" naneli svim patriotskim i nacionalističkim organizacijama.
To se dešava kada se potpaljuju pravoslavni vernici, umesto da se razmišlja hladne glave o najboljem potezu.

Caliburn

Број порука : 21
Join date : 18.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ - Page 2 Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  srednji63 Sat Sep 26, 2009 2:03 am

За православног верника храм и његова порта је једнако. Друга ствар. Емисија коју си гледао снимљена је у петак. Зашто онда нико није осуђен за кршење те њихове забране? И четврто, парада пролива је организована само да би се народу мазале очи. Истотако траже Дражу, па су пре месец дана Јованки Броз давали пасош... Увек је нешто битније од онога што се стварно дешава. "ЛГБТ" активисти свој имиџ граде на томе да су "мученици". Ми просто никада нећемо дозволити да нам они параирају градом. И тачка.
srednji63
srednji63

Број порука : 60
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ - Page 2 Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Caliburn Sat Sep 26, 2009 3:52 pm

srednji63 ::За православног верника храм и његова порта је једнако.

Ovaj... da li ti zaista držiš da smo toliko naivni, pa da pomislimo da je isto privesti čoveka unutar hrama ili u dvorištu hrama? Rolling Eyes
Obojica znamo zašto si napisao da su privedeni u crkvi, te ne vidim razloga da se ovo više razvlači.


srednji63 ::Друга ствар. Емисија коју си гледао снимљена је у петак. Зашто онда нико није осуђен за кршење те њихове забране?

Uh, nisam gledao emisiju, neko sam momka video na televiziji, tako da zaista ne znam kada je emisija snimana.
No, dobro, prihvatam ispravku.
Niko nije osuđen, jer je zabrana važila za nedelju, a ne za petak. Wink


srednji63 ::И четврто, парада пролива је организована само да би се народу мазале очи. Истотако траже Дражу, па су пре месец дана Јованки Броз давали пасош... Увек је нешто битније од онога што се стварно дешава. "ЛГБТ" активисти свој имиџ граде на томе да су "мученици". Ми просто никада нећемо дозволити да нам они параирају градом. И тачка.

LGBT organizacije pokušavaju da se predstave kao mučenici. "Dveri srpske", "Obraz" i "1389" su im upravo to omogućili.
Možeš li mi objasniti kako opravdavate da ste odigrali upravo onako kako su LGBT aktivisti želeli?
Čuo sam neke priče o tome kako ćete podeliti pare od inostranih donacija. Moram priznati da sam odlučno odbijao da poverujem u tako nešto, mada kako vreme prolazi i kako se sabiraju utisci, više nisam toliko siguran. Neutral

Caliburn

Број порука : 21
Join date : 18.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ - Page 2 Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  srednji63 Sat Sep 26, 2009 4:12 pm

Uh, nisam gledao emisiju, neko sam momka video na televiziji, tako da zaista ne znam kada je emisija snimana.
No, dobro, prihvatam ispravku.
Niko nije osuđen, jer je zabrana važila za nedelju, a ne za petak.

Овде сам се ја погрешно изразио. Када сам питао зашто нико није осуђен због кршења забране, нисам мислио на емисију, него на то да су од свих ухапшених само челни људи покрета осуђени. Зашто није нико више?

Čuo sam neke priče o tome kako ćete podeliti pare od inostranih donacija. Moram priznati da sam odlučno odbijao da poverujem u tako nešto, mada kako vreme prolazi i kako se sabiraju utisci, više nisam toliko siguran

Не знам на шта мислиш. Од којих страних донација? Можеш бити сигуран да ја нити један динар нећу узети, а нисам чуо ни за какве донације Suspect Ако може нешто више о томе...


Реченицом да је ухапшен у Цркви, алудирао сам на то да он никакво кривично дело није починио (осим ако одлазак у Цркву није кривично дело, што нисам сигуран). Нема ту никаквог "паљења" православних верника. Ко разуме, схватио је одавно да је на делу диктатура која има за циљ да уклони све своје политичке противнике. Ко неће да схвати, њему нема помоћи Wink
srednji63
srednji63

Број порука : 60
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ - Page 2 Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Caliburn Sun Sep 27, 2009 12:45 am

srednji63 ::Овде сам се ја погрешно изразио. Када сам питао зашто нико није осуђен због кршења забране, нисам мислио на емисију, него на то да су од свих ухапшених само челни људи покрета осуђени. Зашто није нико више?

Zato što su privedeni organizatori i podstrekači. Nije ista odgovornost lidera pokreta i običnog člana pokreta.
To je standarna praksa u vezi bilo kakvog dela.


srednji63 ::Не знам на шта мислиш. Од којих страних донација? Можеш бити сигуран да ја нити један динар нећу узети, а нисам чуо ни за какве донације Suspect Ако може нешто више о томе...

Donacije koje će LGBT organizacije da dobiju i već dobijaju od raznih stranih fondova i država radi promovisanja "ljudskih prava i slobode govora", jer su zahvaljujući nepromišljenim potezima pojedinih organizacija javno pokazali da su progonjeni, ugroženi i obespravljeni.
LGBT organizacije su imale za cilj promovisanje svojih stavova, a tri organizacije koje se deklarišu kao patriotske i pravoslavne su im odigrale na ruku, omogućujući im ostvarenje ciljeva.
Kako ti nazivaš kada se javno izjasniš protiv nekoga, a svojim delima mu pomogneš da ostvari ciljeve? Suspect
Na ovo pitanje mi nisi odgovorio:
Možeš li mi objasniti kako opravdavate da ste odigrali upravo onako kako su LGBT aktivisti želeli?
I "Dveri srpske" i "Obraz" i "1389" su dobili reklamu svojim potezima, isto kao što su i LGBT organizacije dobile reklamu, a pare već stižu.
Dakle, i jedni i drugi su na dobitku.
Onaj koji je na gubitku je srpski narod, jer će se pederastija sada još više promovisati kao nešto što je civilizovano, a prave patriote i nacionalisti će biti povezivani sa huliganima.

Meni je veoma teško da poverujem da u sve tri organizacije sede maloumni kreteni, koji nisu mogli da pretpostave očiglednu posledicu svojih dela, tako da pretpostavljam da ili čelnici tih organizacija rade u dosluhu sa LGBT organizacijama, pa potom dele pare od stranih donacija, ili su čelnici u stvari agenti koji rade protiv srpskog naroda.


srednji63 ::Реченицом да је ухапшен у Цркви, алудирао сам на то да он никакво кривично дело није починио (осим ако одлазак у Цркву није кривично дело, што нисам сигуран). Нема ту никаквог "паљења" православних верника. Ко разуме, схватио је одавно да је на делу диктатура која има за циљ да уклони све своје политичке противнике. Ко неће да схвати, њему нема помоћи Wink


A rečju saborci si jasno pokazao da jeste prekršio zabranu organizovanog okupljanja, koja je važila za taj dan. Wink
Mogao si da napišeš i da je uhapšen u dvorištu crkve, bez ikakve krivice, no ti si odabrao stil koji će izazvati revolt (sasvim opravadan, da je ono što pišeš tačno, ali nije) kod pravoslavnih vernika.
Diktatura koja uklanja političke protivnike?! Laughing
Kakav su to politički protivnik "Obraz", "1389" i "Dveri srpske" (koje pri tome tvrde da ne učestvuju u politici)?
Nemoj da si neozbiljan, ti nemaš predstavu kako diktatura izgleda ili opet samo pokušavaš da potpališ narod.

Caliburn

Број порука : 21
Join date : 18.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ - Page 2 Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  srednji63 Sun Sep 27, 2009 3:12 am

То што ти причаш су потпуне глупости. Да смо их пустили да промарширају, показали би смо да немамо ништа против овога:
http://nebjak.blog.ru/69353843.html , а онда би смо прекршили завет који нам је у аманет оставио Свети Филарет Московски: "Непријатеље своје љуби, непријатеља Божјих се гнушај, а непријатеље Отачаства сатири." Замисли, рецимо ову ситуаију: почео рат у Босни, рецимо, а Срби скрсте руке и кажу, нећемо да се бранимо, пошто ћемо само одиграти муслиманима на руку, прогласиће их за мученике (заиста, тако је и било).

Kakav su to politički protivnik "Obraz", "1389" i "Dveri srpske" (koje pri tome tvrde da ne učestvuju u politici)?

Па да не представљају, не би их забрањивали Wink Уовој држави то је једина права опозиција. Опозиција која не прави компромисе, коју не плаћа иностранство. Сви ови индијанци што седе у скупштини су своје издували. Све смо их видели на делу. Млади, који су увек спремни за акцију (али просвећени млади, не ти како их називаш "хулигани"), млади који сваке недеље и праазника попуњавају Цркве, су једина опозиција у овој земљи. И зато мора бити забрањена.
srednji63
srednji63

Број порука : 60
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ - Page 2 Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Caliburn Sun Sep 27, 2009 3:35 pm

srednji63 ::То што ти причаш су потпуне глупости.

Pokazao si da su potpune gluposti tako što si nastavio da potpaljuješ vernike? Suspect

Ja sam ti izložio konkretne primedbe i konkretno pitanje, a ti odgovaraš praznom propagandom.
Znači li to da ne umeš da odgovoriš ili da su moje sumnje možda i više od sumnji? Neutral

Caliburn

Број порука : 21
Join date : 18.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ - Page 2 Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  srednji63 Mon Sep 28, 2009 6:38 am

Поставио си ми питање зашто су патриотске организације одиграле на руку педерима. Зато што, да их нисмо спречили, оглушили би се о речи светих отаца... Допустили би да се Београдом, градом Пресвете Богородице, о великом Богородичином празнику промовишу безумници који на најгори начин исмевају Пресвету Владичицу нашу.

Ћорав је онај који не види да је ово само почетак. Знаш ко је следећи? ДСС, зато што је Коштуница био главни организатор митинга Косово је Србија. Онда Веља Илић јер је подржао нападе на чеду јовановића. Па онда радикали, ту има безброј разлога и примера "ширења расне верске и бла бла бла...". Остаће само "цивилизована", "модерна", "про-европска" десница (СНС). Диктатура.
Иначе, ја нисам овде да бих ширио било какву пропаганду, све што кажем, кажем у своје лично име. И све што радим, радим зато што сматрам да је тако најбоље.
srednji63
srednji63

Број порука : 60
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ - Page 2 Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму