Дружина Бога Световида, клуб словенских занесењака
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Емир Кустурица о глобализму

3 posters

Go down

Емир Кустурица о глобализму Empty Емир Кустурица о глобализму

Порука  Бели Вид Tue Sep 01, 2009 1:45 pm

"Када се једном повјерује да је тржиште регулатор свих односа, онда, умјесто политике постоје агенције, умјесто држава предузећа. И заправо се укида не само култура, која је по дефиницији национална, него све што ти можеш да понудиш. Рецимо, ја живим горе на Мокрој Гори. Јесте, наш сир је одличан. Наш кајмак је добар. Јесте, укусан је. Да би извезли кајмак и сир, у млијеку нашег сељака мора да буде испод сто хиљада бактерија. А наш сељак ти увек донесе три милиона. У тој огромној разлици скрива се и укус и доживљај свијета и све оно што може да буде. Е, сад то треба укинути.
Е, не дам ! "

Емир Кустурица, ( за лист "Европа")
Бели Вид
Бели Вид
Admin

Број порука : 661
Join date : 18.08.2009
Локација : свет вила и змајева

http://svetovid.forumotion.net

Назад на врх Go down

Емир Кустурица о глобализму Empty Re: Емир Кустурица о глобализму

Порука  Matuška Sun Sep 06, 2009 11:39 pm

Lud je Kusta ko struja, al na neki pozitiva način Very Happy Oduševio me je u par emisija koje sam gledala s njim
Matuška
Matuška

Број порука : 28
Join date : 21.08.2009

Назад на врх Go down

Емир Кустурица о глобализму Empty Re: Емир Кустурица о глобализму

Порука  Бели Вид Mon Sep 07, 2009 10:28 pm

А шта кажу Б92 идеолози Rolling Eyes



Весна Пешић, ТВ Пинк, 5. априла 2007.

" Ви се дивите Емиру Кустурици, па то је један од људи без икаквог морала. Каква је његова држава Србија? Није му, бре, држава Србија него Босна и Херцеговина. Срам га било. Да је неки Србин отишао тамо и то урадио, шта бисте ви мислили о њему... Нико у Србији није тражио од њега да се прекрсти, да се он од Емира зове Немања... То је један купљен човек од А до Ш, погледајте само имовину коју он има, ја се стидим тог човека... уопште му се не дивим, јер све ради из користољубља... Да сам ја отишла у Хрватску и примила католичку веру, је л’ бисте ви рекли да сам дивна жена..."
Бели Вид
Бели Вид
Admin

Број порука : 661
Join date : 18.08.2009
Локација : свет вила и змајева

http://svetovid.forumotion.net

Назад на врх Go down

Емир Кустурица о глобализму Empty Re: Емир Кустурица о глобализму

Порука  Matuška Wed Sep 09, 2009 1:43 am

Čovek je slobodan da se krsti u bilo kojoj konfesiji, eh "demokratijo"...Da je od para koje je zaradio kupio vilu i besna kola, ne bi mu tako zamerili - svako ko ustalasa njihovu močvaru (a da ne kažemo ispliva iz nje ) je za njih državni neprijatelj...
P.S : stvarno bih volela da posetim njegov festival filma Kustendof cat
Matuška
Matuška

Број порука : 28
Join date : 21.08.2009

Назад на врх Go down

Емир Кустурица о глобализму Empty Re: Емир Кустурица о глобализму

Порука  БабаЈагинУнук Wed Sep 09, 2009 4:05 am

Да се разму,ијемо, и ја нисам одушевљен Кустурицом као човјеком. Чак и његово филмско умјеће се може довести у питање у посљедњих пар година..... Схватам огорченост муслимана његовим поступком и не треб га бранити.

БабаЈагинУнук

Број порука : 12
Join date : 01.09.2009

Назад на врх Go down

Емир Кустурица о глобализму Empty Re: Емир Кустурица о глобализму

Порука  Бели Вид Wed Sep 09, 2009 4:24 am

Није Кустурица прешао у православље из верских него искључиво из националних разлога. (слушао сам га када је о томе причао)
Човеку се ближи 60 година и жели да се унапред обезбеди да после његове смрти не буде спорова о томе којој је нацији припадао.
Нажалост у Србији није довољно декларисати се као Србин јер ће се увек наћи неке неољотићевске будалетине које ће одбацити своје сународнике друге вере. И ја мислим да је грешка што је решио да удовољи "укусу" верских фанатика.
Бели Вид
Бели Вид
Admin

Број порука : 661
Join date : 18.08.2009
Локација : свет вила и змајева

http://svetovid.forumotion.net

Назад на врх Go down

Емир Кустурица о глобализму Empty Re: Емир Кустурица о глобализму

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму