Дружина Бога Световида, клуб словенских занесењака
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Упад на форум Видовдана.

+4
Montenegro
Вида
Бели Вид
Сунце јарко
8 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Упад на форум Видовдана. - Page 2 Empty Re: Упад на форум Видовдана.

Порука  srednji63 Wed Aug 26, 2009 3:48 pm

Ја дугујем одговор на питање које није постављено мени? хмммм.... Neutral
srednji63
srednji63

Број порука : 60
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Упад на форум Видовдана. - Page 2 Empty Re: Упад на форум Видовдана.

Порука  Бели Вид Wed Aug 26, 2009 3:55 pm

Твоја тастатура би заплакала да може. cat
Бели Вид
Бели Вид
Admin

Број порука : 661
Join date : 18.08.2009
Локација : свет вила и змајева

http://svetovid.forumotion.net

Назад на врх Go down

Упад на форум Видовдана. - Page 2 Empty Re: Упад на форум Видовдана.

Порука  prolaznica Thu Aug 27, 2009 2:21 pm

[quote="Matuška"][quote="prolaznica"]Хтела бих да приупитам другове неопагане, шта ће се десити у најновијем делу књиге "Хари Потер"? ;)[/quote]
Odakle tebi ideja da članovi ovog foruma čitaju to ? :P
Tuzno je i jadno sto se odmah toga dokačili, ali nema veze, to je jos jedan dokaz da nemate argumente za raspravu. Ne vidim čime smo mi ovde vređali pravoslavlje ? Zar je zabranjeno biti etnolog u ovoj zemlji ?[/quote]

Па ако не знаш зашто сам споменула баш књигу Хари [b]ПОТЕР[/b], онда си недостојна овог форума и не схваташ у какву си се опасну "глупост" уплела.

А ја искрено мислим да се само претвараш и да врло добро знаш зашто сам баш ТУ књигу и баш само име главног јунака споменула.

У сваком случају, прича о враћању на изворну веру је, по мени, као она прича вехабија о кривости и не знању остатак муслимана да [b]ПРАВО СЛАВЕ[/b] своју веру!

У сваком случају, живимо и демоНкраДији, свако има право да [b]НЕ НАСИЛНИМ ПУТЕМ[/b] исповеда шта жели, а једног дана када будемо сви стали пред Светог Петра (или у вашем случају пред своје богове) свако ће својим путем наставити и свако ће добити онако како је заслужио.

prolaznica

Број порука : 6
Join date : 26.08.2009

Назад на врх Go down

Упад на форум Видовдана. - Page 2 Empty Re: Упад на форум Видовдана.

Порука  Жар - птица Thu Aug 27, 2009 3:12 pm

Е људи ако је неко правио те упаде нек не ради више, само нам погоршава ситуацију....
Жар - птица
Жар - птица

Број порука : 49
Join date : 19.08.2009
Локација : Београд

Назад на врх Go down

Упад на форум Видовдана. - Page 2 Empty Re: Упад на форум Видовдана.

Порука  Вида Thu Aug 27, 2009 4:40 pm

Сунце јарко ::
Што се тиче неког морала о каквом то моралу ви многобошци причате?
Немој да се фолираш са позитивним односом према хришћанима, јер да си га имала не би проповедала многобоштво и ложила се на Чајкановића који је давно превазиђен у науци.

Видиш, синак, теби неколико фраза о хришћанству не могу надоместити недостатак кућног васпитања..Ово "ложи се" можеш можда поред контејнера са вршњацима да користиш..али у свету нормалних и здравих људи то је непристојна реч..Ако се твоја мама ложи на попове, то је ваша ствар..Ја ложим само зими, и то најчешће цер и границу, евентуално багрем за потпалу...
Уосталом, види се по свим твојим текстовима и никовима да не владаш речником и да ниси имао нити имаш интелектуално окружење..

Затим, види се и да лупеташ.Мој лични став о Чајкановићу не постоји на овом форуму (а обраћаш се мени говорећи о Чајкановићу).
Такви треба да иду у Лазу ,и да им се одузме комп све док не прочитају довољно књига и не почну да контролишу свој сиромашни дух..

Лично мислим да је Бели Вид исувише толерантан и да треба тебе конкретно да Ип банује..

А што се тиче "многобожаца" и ту појма немаш .Стара вера (претходница твоје нове вере) уопште није многобожачка. Један је Бог, даривалац и узео си његово име за свој ник -Сунце Јарко...И представа Јошуе Јосифовог, од Грка преименованим у Исуса/Језуса је солароцентрицно, преузета из старијих религија- српске старе вере (и генетских наследника Срба), митраизма итд...

Моја знања о религији су потекла са предавања неких отаца и професора на београдском теолошком факултету(тамо сам први пут и чула за Перуна) за разлику од твојих. Прави верници и теолози су нормални људи који поштују стару веру , као што се поштује деда јер је отац од оца.. А такви као ти су фрустриране будале које религију узимају као заклон и параван за неурозе..
Ако наставиш да нас смараш својим незнањем и агресивношћу овде и да вређаш како ти се прохте уличарским речником , обећавам да ћу да те добро испљескам и том приликом понећу ти мој индекс теолошког факултета да видиш колики си сом.
Вида
Вида

Број порука : 47
Join date : 19.08.2009

Назад на врх Go down

Упад на форум Видовдана. - Page 2 Empty Re: Упад на форум Видовдана.

Порука  Сунце јарко Sat Aug 29, 2009 3:54 pm

Признајем да је глупо што сам рекао да се ''ложиш'' и извињавам се због тога.

Међутим,...

Због једне моје, хајде да кажемо несмотрене речи, ти си мени рекла да сам:

1. Неваспитан
2. Да се мувам око контејнера (што имплицитно показује презир према сиромашнима).
3. Да ми се мајка ложи на одређене људе (да ли је потребно да указујемо на то колико је ово увредљиво).
4. Да сам полуписмен.
5. Да немам ''интелектуално окружење'' (што имплицитно указује на презир према онима који не припадају интелектуалним кастама).
6. Да лупетам.
7. Да сам за Лазу (мада поред мог града постоји једна друга слична установа).
8. Да сам духовно закржљао (мада је овде нејасно каква се духовност подразумева).
9. Да сам фрустрирана будала.
10. Неуротичан.
11. Незналица.
12. Агресиван
13. Да ћеш да ме бијеш (ово није увреда али јесте претња која открива ауторитарну свест).
14. Сом
15. Да имам уличарски речник.

Дакле, ниси ми ни мало остала дужна, чак си се и претплатила. За једну моју увреду добио сам петнаест. Зато је логика ''око за око, зуб за зуб'' много хуманија (што јој је иначе и циљ).

Мој лични став о Чајкановићу не постоји на овом форуму (а обраћаш се мени говорећи о Чајкановићу).

Ово је тачно. Али зашто сам споменуо Чајкановића?

Зато што сам из контекста овог новоотвореног форума, где си ти једна од првих чланица, а Чајкановић интелектуални репер (и ни крив ни дужан један од неопаганских идеолога) закључио да си и један од организатора овог форума и члан ''екипе''.

Зато је за мене било небитно у полемици са ким ћу да потегнем истог.

Лично мислим да је Бели Вид исувише толерантан и да треба тебе конкретно да Ип банује..

Како год...

А што се тиче "многобожаца" и ту појма немаш. Стара вера (претходница твоје нове вере) уопште није многобожачка. Један је Бог, даривалац...

Монотеизам подразумева Бога Творца, што се суштински разликује од врховних божанстава различитих многобожачких пантенона који то нису - већ више или мање антропоморфна бића, која се од човека разликују једино по томе што су бесмртна и моћнија од њега (зато и потреба да се умилостиве).

...и узео си његово име за свој ник -Сунце Јарко...

Ово име сам узео само зато што се највише везује за руског кнеза Светог Владимира страсног незнабошца али потом и ватреног хришћанина. Овај аватар је иначе његова икона. Има ли очигледнијег начина да се одмах схвати коју сам ''заставу'' истакао.

И представа Јошуе Јосифовог, од Грка преименованим у Исуса/Језуса је солароцентрицно, преузета из старијих религија- српске старе вере (и генетских наследника Срба), митраизма итд...

Хаос антихришћанске историографије.

Моја знања о религији су потекла са предавања неких отаца и професора на београдском теолошком факултету(тамо сам први пут и чула за Перуна) за разлику од твојих. Прави верници и теолози су нормални људи који поштују стару веру , као што се поштује деда јер је отац од оца..

Бивши студент теолошког факултета који открива величину многобоштва. Сјајно!Laughing

Прави православни теолози и верници прво треба да поштују православну веру, а за остало према афинитетима.

обећавам да ћу да те добро испљескам и том приликом понећу ти мој индекс теолошког факултета да видиш колики си сом.

Да ли да ово схватим као позив на састанак? Laughing

Што се тиче моје тврдње око Чајкановића морао бих да припремим материјал, тако да ми за то треба времена, пошто сте се заиста потрудили да изнесете ваш.

Не брини се Виде нисам овде дошао да бих остајао дужан.
Сунце јарко
Сунце јарко

Број порука : 14
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Упад на форум Видовдана. - Page 2 Empty Re: Упад на форум Видовдана.

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму