Дружина Бога Световида, клуб словенских занесењака
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мало астрологије на старословенски начин....

3 posters

Go down

Мало астрологије на старословенски начин.... Empty Мало астрологије на старословенски начин....

Порука  БабаЈагинУнук Tue Sep 01, 2009 4:44 am

Вјерујете ли хороскоп? Онај наш старословенски? Бадем, јавор, храст.... Тарабић је како веле причао са дрвећем, да ли су то радили и наши преци? Можда им је било мрско гледати према небу.... У сваком случају ја сам Јавор, боље и то него Вага....
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/71/Maple_leaves.jpg/250px-Maple_leaves.jpg

БабаЈагинУнук

Број порука : 12
Join date : 01.09.2009

Назад на врх Go down

Мало астрологије на старословенски начин.... Empty Re: Мало астрологије на старословенски начин....

Порука  Бели Вид Tue Sep 01, 2009 4:47 am

Не знам о чему конкретно збориш, али мислим да ти тај "хороскоп" није аутентичан.
Бели Вид
Бели Вид
Admin

Број порука : 661
Join date : 18.08.2009
Локација : свет вила и змајева

http://svetovid.forumotion.net

Назад на врх Go down

Мало астрологије на старословенски начин.... Empty Re: Мало астрологије на старословенски начин....

Порука  БабаЈагинУнук Tue Sep 01, 2009 8:31 am

Не знам братко, не волим нешто посебно астрологију, нити вјерујем у хороскоп. Видјех да по интернету има свакаквих глупости, па сам мислио само да покренем топик нека неко компетентнији евентуално укључи. Знаш ми Јавори у хороскопу нисмо баш набистрији....

БабаЈагинУнук

Број порука : 12
Join date : 01.09.2009

Назад на врх Go down

Мало астрологије на старословенски начин.... Empty Re: Мало астрологије на старословенски начин....

Порука  Русалка Wed Sep 02, 2009 1:33 am

Бели Вид ::Не знам о чему конкретно збориш, али мислим да ти тај "хороскоп" није аутентичан.

Па, заиста на нету може да се нађе Старословенски хороскоп...по њему, ја сам Топола, али, сем дана рођења, ништа друго не одговара мом сопству...;-)
Но, могао би сваки своје дрво да пронађе, и, што рече Баба Јагин Унук, да се можда и неко компетентнији укључи у причу.

Невезано за овај хороскоп, на Каменој Гори постоји Свети бор, а кажу, ако се прислоните уз њега и останете тако неко време, упићете позитивну енергију.

Русалка

Број порука : 11
Join date : 19.08.2009

Назад на врх Go down

Мало астрологије на старословенски начин.... Empty Re: Мало астрологије на старословенски начин....

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму