Дружина Бога Световида, клуб словенских занесењака
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Војислав Шешељ о Легији у фебруару 2002. године

Go down

Војислав Шешељ о Легији у фебруару 2002. године Empty Војислав Шешељ о Легији у фебруару 2002. године

Порука  Бели Вид Thu Aug 20, 2009 3:29 pm

Редовна конференција за новинаре, 22. фебруар 2002. године

Др Војислав Шешељ:
Поставља се сада питање, кад је настала та мафија? Та мафија је настала почетком деведесетих година. У време распада Југославије, првих санкција Европске заједнице, па блокада, па санкција Уједињених нација.
На чему је израстала мафија? На трговини дувана, нафте, оружја, дроге.
Ко чини ту мафију? Прво, трио наводних бизнисмена, кључних мафијаша. Станко Суботић Цане, Филип Цептер, Драгољуб Марковић Крмиво продукт, шеф сурчинске мафије и сурчински наводни бизнисмен који је ојадио 1992. године "Агробанку". "Агробанка" пропала, он се обогатио.
На чему је мафија своју моћ засновала? На тајној полицији и кругу људи око тајне полиције. Анкетни одбори Савезне скупштине су установили, то су многи полицијски генерали потврдили, да је Станко Суботић Цане блиско сарађивао са генералом Радованом Стојчићем Баџом у шверцу дувана. И у сукобу који је настао из тог шверца, Станко Суботић Цане је ликвидирао Радована Стојчића Баџу. То је чињеница.
Ко је још у то упућен? Јовица Станишић, тадашњи шеф Службе државне безбедности, Франко Симатовић Френки, први командант "Црвених беретки", Милорад Луковић Легија, други командант још увек фактички командант, "Црвених беретки", главни ликвидатори. Организатор свих главних убистава у Србији у протеклих десетак година.
Ђинђић, то је јавно, познато, близак је пријатељ са Јовицом Станишићем, са Легијом, (он се заклињао у Легију), са Кертесом, са свима осталима.
Поставља се сада питање ових кључних убистава. Очигледно је да су Легијини људи организовали атентат на Ибарској магистрали, то нема никакве сумње. Је ли могуће да то изведу Легијини људи, а да Легија не зна? Није могуће. Апсолутно није могуће. Легијини људи су извели атентат у Будви. Умешана је и полиција Црне Горе, сваког дана су обезбеђивали Вука Драшковића тог дана није било полицијског обезбеђења.
Душан Спасојевић је у неком сродству, да ли кумовском или другом, са Легијом. Сви су као црево међусобно повезани и кључни је мотив атентата коме је сметао Вук Драшковић крајем 1999. године?
И како баш сви ти криминалци у пријатељству да буду са Зораном Ђинђићем? Станко Суботић Цане с њим се возика авионима у Уједињене арапске емирате, где стигне. Ко заташкава аферу око шверца оружја и Филипа Цептера? Недавно су ухапсили једну службеницу градске Службе државне безбедности Београда малтретирали је. Муж јој умро пре неких шест месеци. Зато што је провалила неку тајну о Цептеру. Ко зна шта је, чуо сам пре два-три дана и да је пуштена. Али јадница сва испамећена, уплашена, бар нама није успело да је приволимо да нешто каже. Докле ће трајати та страховлада коју је провела мафија над Србима? Српске радикале не могу зауставити осим рафалима, немају они довољно рафала колико је српских радикала.
(...)
Др Војислав Шешељ:
Србија и Црна Гора су једине мафијашке државе у свету, где мафија отворено влада. Паралелан систем постоји у Црној Гори. И тамо је био Дарко Распоповић Бели, и овај Иван Делић и Брано Мићуновић. Они су још увек и те како живи, сви са легитимацијама УДБ-е Црне Горе.
У Републици Српској то је Милорад Додик. Знате ли ко је овај Јањушевић који је сад у Ђинђићевом савету, за контролу Службе државне безбедности. Главни човек Милорада Додика. Сад служи за везу између Ђинђића и Додика, огромно богатство има у Београду. Како службеник Службе државне безбедности може тако да се обогати? Пословни простор, куће, станове, ко зна шта све има.
Видели сте колико су медијску прашину дигли око случаја Делимустафић. Сад све спласнуло. Зашто?
Прво, глупост је била оптуживати Делимустафића за ратне злочине. Ја никад нисам чуо за неке његове ратне злочине, али да је у криминалу - јесте, до гуше. Али не можете њему судити за криминал, а не судити његовим пајташима из Београда. Ко су његови пајташи? Људи најближи Зорану Ђинђићу. Ту је све јасно.

Новинар: Ја сам мислила на конкретне доказе?

Др Војислав Шешељ: Ја вама говорим о конкретним доказима, јер конкретан доказ је да је Зоран Ђинђић рекао да је Легија легенда петооктобарске револуције. Је ли то истина? Је ли то истина?

Новинар: Па истина је.

Др Војислав Шешељ: Па истина је. А има ли икога у овој земљи ко не зна да је Легија организатор и проводилац Ибарске магистрале, да ли има тога? А је ли Легија заштићен од сваког суда и правде у овој земљи? Јесте, у нашој земљи нема судова. У нашој земљи, као у Титово време, судови суде по налозима централних комитета. Некад су то били комунистички централни комитети, а сада мафијашки централни комитети. Али природа ствари се није променила. Они су бар веровали у неку идеологију, ови сад верују само у новац.

Новинар: Верујете ли да ће Легија бити осуђен за учешће у атентату на Ибарској магистрали?

Др Војислав Шешељ: Он ће морати једног дана да буде осуђен. Једног дана ће се сва истина разоткрити. Са падом Ђинђићеве владе све ће ствари изаћи на чистину. Једини фактор заштите овог мафијашког клана је Зоран Ђинђић.
Данас звони телефон у мојој канцеларији и јавља се секретарица на мобилни, секретарица се јавља јер сам ја био на неком разговору. Е ко је, Легија. Даје мени телефон. "Шта хоћеш Легија?" Ја га никад у животу нисам ни видео ни срео, не знам практично ни како изгледа. "Што ме нападаш у штампи?" "Хоћу да те стрпам у затвор", тако сам му одговорио и тако се разговор завршио.

Новинар: Ко је прекинуо везу, ви или он?

Др Војислав Шешељ: Па мислим да је он прекинуо, мислим да је то последње било.

Новинар: Да ли имате број са кога је звао?

Др Војислав Шешељ: Да. Нека Љиља (Шеф Кабинета председника СРС, прим. приређивача) да број телефона са кога је звао. Знате, да ли се он јавио, или неко други, али свеједно је, мој одговор је увек такав. Покушавали смо преко "Мобтела" да сазнамо ко је власник, нисмо успели, али остао је уписан број. То је негде пре један сат било, можда и два. 063/554-820. Иначе, интересантно је, ја анонимних позива нисам имао још тамо негде од 1991, 1992. године. И појавило се кад смо саслушавали Душана Михајловића на Анкетном одбору, тог дана су кренули и стали су кад смо објавили извештај анкетног одбора, и онда од јуче су поново почели. Тако, то мене не нервира, ја опсујем, одбрусим нешто. Јесам ли вам рекао број?
Бели Вид
Бели Вид
Admin

Број порука : 661
Join date : 18.08.2009
Локација : свет вила и змајева

http://svetovid.forumotion.net

Назад на врх Go down

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму